گزارش/گفتگو

کارآفرین اجتماعی، دکتر علیرضا نبی

روحیه بسیجی و جهادی در بین دولتمردان کمرنگ شده است

یک کارآفرین اجتماعی با بیان اینکه  یکی از دلایل اصلی مشکلات اقتصادی سوء مدیریت است، افزود: روحیه بسیجی و جهادی در بین دولتمردان کمرنگ شده و جای خود را به اشرافی‌گری داده است.

دکتر علیرضا نبی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان بسیج کارگری استان خراسان رضوی، با اشاره به لزوم داشتن روحیه جهادی و بسیجی جهت پیشرفت در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: روحیه بسیجی و جهادی نسبت به وطن، هموطنان، ارزش‌های انقلابی، امنیت کشور و تمامیت ارضی دغدغه دارد ولی متاسفانه چنین روحیه‌ای در بین مسئولین کمرنگ و حتی از بین رفته است.

وی در ادامه افزود: یکی از دلایل اصلی مشکلات اقتصادی سوء مدیریت است. دولتمردان روحیه بسیجی و جهادی ندارند چرا که منافع شخصی و حزبی را بر منافع جامعه ترجیح می‌دهند وگرنه کشور ما که دارای منابع عظیم و بکر و ظرفیت بالای نیروی انسانی است چرا باید دچار رکود شود؟

این کارآفرین اجتماعی ابراز داشت: متاسفانه روحیه اشرافی‌گری در بین مسئولین رواج چدا کرده است و این باعث شده که درد مستضعفان و دردمندان را درک نکنند.

وی تصریح کرد: سیستم‌های نظارتی ما هم صرفا شعارشان جهادی است و در عمل خودشان هم به این اشرافی‌گری آلوده شده‌اند.

نبی اشاره داشت: نخست وزیر سنگاپور که به پدر سازندگی کشورش مشهور است زمانی که وارد کار مدیریتی خود شد فساد اقتصادی در کشورش بیداد می‌کرد بطوریکه دزد و پلیس شریک هم بودند به همین دلیل به سراغ معلمان رفت تا دانش‎آموزان را طوری تربیت کنند که در 20 سال آینده زمانی که مدیریت کشور را به دست گرفتند جلوی فساد اقتصادی و اختلاس‌ها را بگیرند و دقیقا پس از 20 سال سنگاپور به قدرت اقتصادی در جهان تبدیل شد.

وی در پایان تاکید کرد: رسانه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی باید روحیه جهادی را در بین مردم ترویج دهند.

اضافه کردن دیدگاه جدید