گزارش/گفتگو

مدیرعامل شرکت شهر بابانا

بین قوای سه‌گانه  برای تحقق بندهای اقتصاد مقاومتی، هم‌افزایی وجود ندارد

مدیرعامل شرکت شهر بابانا   بیان داشت: بین قوای سه‌گانه  برای تحقق بندهای اقتصاد مقاومتی، هم‌افزایی وجود ندارد و سیاست‌هایشان واحد نیست.

حسن قاسمیان در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان بسیج کارگری استان خراسان رضوی، اظهار داشت: متاسفانه در این چند سال گذشته در حوزه اقتصاد مقاومتی کار تاثیرگذاری از سوی دولت صورت نگرفته است که اگر غیر از این بود رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال نسبت به این مهم تاکید نمی‌کردند.

وی با اشاره به اینکه رکود از جمله مشکلات عمده کشورمان است، بیان داشت: تغییرات قیمت مواد اولیه کالا، توان پایین مردم در خرید و میزان پرداختی بانک‌ها به واحدهای تولیدی ازجمله عوامل ایجاد رکود در کشورمان است.

قاسمیان اشاره داشت: متاسفانه سرمایه در گردش متناسب با واحدهای تولیدی نیست.

وی تصریح کرد: بین قوای سه‌گانه  برای تحقق بندهای اقتصاد مقاومتی، هم‌افزایی وجود ندارد و سیاست‌هایشان واحد نیست.

مدیرعامل شرکت شهر بابانا در ادامه با اشاره به اهمیت صادرات در بهبود اقتصاد کشورمان افزود: متاسفانه تعرفه‌های گمرک در صادرات کالا هم بسیار بالاست.

وی عنوان داشت: برای حل مشکلات اقتصادی در استان لازم است که مسئولین استانی از اختیارات خود استفاده کنند و از طرفی مدیران اجرایی استان مهربان‌تر با واحدهای تولیدی رفتار و نسبت به این حوزه درک بیشتری پیدا کنند.

قاسمیان نقش بسیج کارگری را در افزایش بهره‌وری تولید موثر عنوان کرد و ابراز داشت: بسیج کارگری در کارخانجات این مهم را در اولویت قرار داده و با اقدامات فرهنگی نقش مهمی تاکنون در افزایش راندمان تولید داشته است.

وی با تاکید بر اینکه ما در جنگ اقتصادی نیازمند جانفشانی هستیم افزود: باید در جبهه اقتصادی نجات اقتصاد کشورمان را سرلوحه کار خود قرار دهیم تا بتوانیم  مطالبات رهبر معظم انقلاب را عملی کنیم.

وی با ابراز تاسف گفت: روحیه بسیجی و جهادی در دولت حاکم نیست و این مهم در بوروکراسی‌های اداری گم شده است.

این فعال اقتصادی، برگزاری اولین کنگره شهدای کارگری در سال جاری را جهت ترویج و تعمیق روحیه ایثارگری و انقلابی در بین تولیدکنندگان و کارگران مهم عنوان کرد.

اضافه کردن دیدگاه جدید